Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Poniedziałek, 2024-07-22 ( Imieniny: Magdaleny, Mileny)

Wielkopolski Zarząd Geodezji, Kartografii i Administrowania Mieniem - BIP - WZGIK

WZGIK

Menu dla: WZGIK

Jednostka budżetowa pod nazwą „Wielkopolski Zarząd Geodezji, Kartografii i Administrowania Mieniem w Poznaniu” została powołana na mocy uchwały Nr XLIX/756/10Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dniem 1 stycznia 2011 roku.

Wielkopolski Zarząd Geodezji, Kartografii i Administrowania Mieniem w Poznaniu przejął zadania realizowane przez zlikwidowane jednostki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego:

  • jednostkę budżetową „Wielkopolskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Poznaniu”,
  • gospodarstwo pomocnicze „Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu”

Wielkopolski Zarząd Geodezji, Kartografii i Administrowania Mieniem w Poznaniu prowadzi gospodarkę finansową wg zasad określonych w ustawie o finansach publicznych.

W związku z reorganizacją Służby Geodezyjnej i Kartograficznej realizującej zadania Marszałka Wojewódzkiego Wielkopolskiego zapisane w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne (Pgik) oraz zadania wynikające z ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej – z dniem 1 lipca 2013r. został wyłączony, ze struktur organizacyjnych Wielkopolskiego Zarządu Geodezji, Kartografii i Administrowania Mieniem w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, który następnie został włączony w strukturę organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Przedmiotem działania jednostki jest między innymi administrowanie i geodezyjna obsługa nieruchomości stanowiących własność Województwa Wielkopolskiego; wykonywanie prac geodezyjno-urządzeniowo-rolnych oraz prac scaleniowo-wymiennych; prowadzenie obsługi finansowo-księgowej dochodów i wydatków budżetu województwa związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych wraz z prowadzeniem egzekucji tych należności.

Posiadamy doświadczoną kadrę geodezyjną, gleboznawczą oraz nowoczesny sprzęt komputerowy i pomiarowy.

Autor: Administrator

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-04-15 09:51przez: Administrator
Opublikowano:2016-04-15 00:00przez: Administrator
Zmodyfikowano:2016-04-25 13:14przez:
Podmiot udostępniający: Administrator
Odwiedziny:5529

Rejestr zmian

  • [2016-04-25 13:14:19]AdministratorFundacja

Banery/Logo